Flash News

E-TJERA

GJKKO rrëzon kërkesën e Berishës dhe Malltezit për masë të butë sigurie

GJKKO rrëzon kërkesën e Berishës dhe Malltezit për

Gjykata e Posaçme ka rrëzuar Berishën dhe Malltezin për mase më të bute sigurie.

Ata kishin kërkuar që të hetoheshin me masë lehtësuese por gjykata nuk e aprovoi.

Prokuroria e Posaçme ka paraqitur ne seance disa linqe te mediave ku shkruheshin se Sali Berisha ka thyer masën e sigurisë duke arsyetuar se Berisha nuk ka qene korrekt me respektimin e vendimit te gjykatës.

Të fundit