Flash News

E-TJERA

Gjykata e Lartë cakton datën e shqyrtimit të rekursit të Berishës dhe Malltezit

Gjykata e Lartë cakton datën e shqyrtimit të rekursit të

Gjykata e Lartë ka caktuar 9 korrikun si ditën kur dot të shqyrtojë rekursin e kryedemokratit Sali Berisha dhe Jamarbër Malltezit, të cilët kërkojnë rrëzimin e masës së sigurisë “arrest shtëpie” e vendosur nga dy shkallët e gjyqësorit, pas kërkesës së SPAK.

Relatori i çështjes në Gjykatën e Lartë do të jetë Sokol Binaj.

Kujtojme se Berisha dhe Malltezi ndodhen në arrest shtëpie me vendimin të GJKKO-së, prej 30 dhjetorit 2023, lidhur me hetimin e SPAK për privatizimin e ish-klubit Partizani.

Të fundit