Flash News

E-TJERA

Gjykata e Tiranës pranon gjykimin e shkurtuar për Alda Klosin dhe pastrueses

Gjykata e Tiranës pranon gjykimin e shkurtuar për Alda Klosin dhe

Gjykata e Tiranës ka pranuar kërkesën e Alda Klosit, Havier dhe Rozeta Dobit për gjykim të shkurtuar.

Prokuroria e Tiranës pritet të japë konkluzionet përfundimtare më 19 mars.

Klosi, ish-shefe e kabinetit të Arben Ahmetajt në kohën kur ishte ministër, akuzohet për deklarim të rremë, fshehje e pasurisë. Ndaj Klosit po kryhet edhe një hetim pasuror i veçuar.

Ndërsa pastruesja Rozeta Dobi dhe djali i saj, Havieri, akuzohen për veprën penale të vjedhjes me pasoja të rënda kryer në bashkëpunim.

Të fundit