Flash News

E-TJERA

Goditja e grupeve kriminale/ GJKKO lë në burg Besjan Xhixhën dhe 3 të tjerë, shtyhet vendimi për Shullazin

Goditja e grupeve kriminale/ GJKKO lë në burg Besjan Xhixhën dhe

GJKKO ka konfirmuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Besjan Xhixhën, Enver Didë, Gjegj Cukalin dhe Albert Zajën. Ndërsa vendimi për Emiljano Shullazin është shtyrë për në orën 14:00.

Një ditë më parë, u dhanë masat e sigurisë për 9 anëtarë. Mes tyre, u njoh me masën e sigurisë edhe Naim Stafuka, vëllai i Enver Stafukës, i cili u rrëmbye në shkurt të 2015 në Fushë-Krujë dhe që atëherë rezulton i zhdukur.

Viktor Ymeraj i njohur si “Tori i Xhihanes”, si pjesë e grupit të Shullazit rezulton se bashkëpunoi me Vis Martinaj për vrasjen Durim Bamit. Po ashtu, u la në burg edhe Mir Brryli miku e bashkëpunëtori i Pëllumb Gjokës i arrestuar nga Metamorfoza.

Megaoperacioni i SPAK goditi 7 grupe kriminale. GJKKO lëshoi 50 urdhërarreste, 20 u zbatuan, 30 u shpallën në kërkim.

Me stë shpallurve në kërkim është edhe ish-deputeti i PS, Arben Ndoka.

Të fundit