Flash News

E-TJERA

Grabiti një turist në Himarë, arrestohet 18-vjeçari e pëson dhe 13-vjeçari

Grabiti një turist në Himarë, arrestohet 18-vjeçari e

Një 18-vjeçar është arrestuar nga policia pasi grabiti një shumë parash, telefon dhe sende të tjera në automjetin e dy turistëve gjermane. Gjithashtu policia nisi procedim penal edhe ndaj një 13-vjeçari pasi  kreu grabitjen në bashkëpunim.

Njoftimi i policisë: 

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Himarë i kanë rikthyer shumën e parave dhe sendet e tjera të vjedhura dy turistëve gjerman.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Vlorë, për veprime të mëtejshme.

Të fundit