Flash News

E-TJERA

Grabitje me armë në një farmaci në Tiranë, autori merr xhiron ditore

Grabitje me armë në një farmaci në Tiranë, autori merr
Foto ilustruese

Një grabitje me armë zjarri në një farmaci ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Sipas të dhënave të para, një i maskuar kanë në një farmaci në rrugën “Bardhok Biba” dhe ka mundur të marrë xhiron ditore nën kërcënimin e armës.

Më datë 26.01.2021, rreth orës 20:13, në rrugën “Bardhok Biba”, një person ende i paidentifikuar dyshohet se nën kërcënimin e armës ka vjedhur në një farmaci.

​Shërbimet e Policisë menjeherë kanë ngritur pika kontrolli dhe po bëhet krehja e zonës në afërsi të vendit të ngjarjes me sherbime të shtuara.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit”, njofton policia.

Ende nuk dihet shuma e grabitur, ndërsa policia ka shkuar në vendngjarje dhe ka nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autorit/autorëve.

Ditari politik

Të fundit