Flash News

E-TJERA

Greg Rama tregon tre arsyet pse është tifoz me Tiranën dhe jo me ‘Partizanin e Olsit’: Xhaxhai im ka zgjedhur ideologjinë

Greg Rama tregon tre arsyet pse është tifoz me Tiranën dhe jo me

Djali i kryeministrit Edi Rama, Gregu ka treguar se përse është tifoz me skuadrën e Tiranës, edhe pse xhaxhai i tij Olsi Rama është drejtor i përgjithshëm i Partizanit.

Gregu ka renditur tre arsye pse ka bërë këtë zgjedhje në emisionit sportiv “Pasó”, duke komentuar derbin Tirana-Partizani.

“E para, Tirana është persekutuar 50 vjet nga Ministria e Mbrojtjes dhe e Brendshme, e dyta Tirana është identitet dhe nuk është ideologji dhe meqenëse xhaja im ka zgjedhur ideologjinë, unë do të mbaj identitetin, se ‘baba’ është jashtë loje, ngaqë Dinamon e mori lumi…. (qesh) dhe e treta se pse jam me Tiranën është se më pëlqejnë lojtarët e huaj të veshur me fanellën bardheblu.”

I pyetur se çfarë mendimi ka për ata që thërrasin “Rama ik”, Gregu u shpreh se jetojmë në demokraci dhe se të gjithë kanë të drejtë të shprehin mendimin e tyre.

“Nuk më vjen mirë, por duhet ta pranojmë që jemi në demokraci, këtë ja them edhe vetes edhe shokëve të mi. Mendimi është i lirë…,”-shtoi ai.

 

Ditari politik

Të fundit