Flash News

E-TJERA

Hetimet për Ndojën, ish-prokurori ka qenë disa herë ‘shënjestër’ e atentateve

Hetimet për Ndojën, ish-prokurori ka qenë disa herë

Atentati i 1 nëntorit të vitit 2019 nuk ishte i vetmi që i rrezikoi jetën ish-prokurorit Arjan Ndoj. Plumbat lanë të vdekur Andi Malokun, shoferin e Ndojës, si edhe plagosën Aleksandër Lahon, i njohur ndryshe si ‘Rrumi i Shijakut’.

Ndaj Ndojës ka pasur edhe tentative të tjera për aetnatte. Top Channel ka siguruar fakte dhe të dhëna nga burimet e SPAK, të cilat pohojnë se përpjekjet për atentte ndaj tij, ish-prokurori i ka vënë re ditën që doli para vettingut.

Ndoja ka parë lëvizje të dyshimta dhe ka kryer manovra për të shangur rënien në pritë.

Sipas SPAK, të dhënat janë konfirmuar edhe nga pala franceze e cila ka hetuar një grup trafikantën dhe në bisedat es grupeve kriminale, janë identifikuar edhe shqiptarët e Dubait të udhëhequr nga Plarent Dervishaj.

Deri tani SPAK ka vënë nën akuzë si autorë dhe bashkëpunëtorë të dyshuar në atentatin ndaj Ndojës, 11 persona, mes tyre Ramazan e Redjan Rraja.

Të fundit