Flash News

E-TJERA

Hidhen nga kati i 6-të i banesës në New York, aktori shqiptar dhe bashkëshortja e tij i japin fund jetës

Hidhen nga kati i 6-të i banesës në New York, aktori shqiptar dhe

Aktori shqiptar Florind Belliu i ka dhënë fund jetës, së bashku me bashkëshorten e tij, duke u hedhur nga kati i gjashtë i pallatit ku banonin.

Ata jetonin prej vitesh në New York. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, në ditën e lindjes së aktorit.

35-vjeçari ka lënë pas dy fëmijë 2 dhe 6 vjeç. Mediat vendase kanë nxjerrë edhe pamje nga vendi i ngjarjes.

Hidhen nga kati i 6-të i banesës në New York, aktori shqiptar dhe

Hidhen nga kati i 6-të i banesës në New York, aktori shqiptar dhe

Nuk dihet se çfarë e shtyhu çiftin Belliu të ndërmerrnin këtë akt ekstrem, ndërsa hetimet për zbardhjen e ngjarjes vijojnë. Ka dyshime se 35-vjeçari vuante nga probleme të shëndetit mendor.

Në Shqipëri, Belliu ka qenë aktor, ndërsa në SHBA ka punuar në një agjenci të shitjes së pasurive të patundshme. 

Të fundit