Flash News

E-TJERA

Hoxha: Një politikan shpëtoi Vis Martinajn nga ekzekutimi në Kosovë

Hoxha: Një politikan shpëtoi Vis Martinajn nga ekzekutimi në

Gazetari Artan Hoxha ka treguar se si i shumëkërkuari Ervis Martinaj është shpëtuar në vitin 2019 nga një politikan i Kosovës, teksa rrezikohej të ekzekutohej në aeroportin “Adem Jashari”.

I ftuar në studion e ‘Pressing’ në T7, Hoxha u shpreh se Martinaj ishte duke u kthyer nga Stambolli për në Prishtinë dhe në atë moment kur do të ekzekutohej një politikan i Kosovës që ndodhej rastësisht aty, e ka shpëtuar.

“Ka organizuar një skuadër vrasjesh, dhe kanë tentuar ta ekzekutojnë në dalje të aeroportit Adem Jashari të Prishtinës. Kjo ka ndodhur në vitin 2019 gjatë kthimit të tij nga Dubai në Stamboll dhe nga Stambolli në Prishtinë. Ervis Martinajn ka ardhur e ka marrë një politikan i Kosovës, i cili lëviz me automjete të blinduara, ai ka qenë rastësisht aty, dhe ka ardhur për miqësi por pa dashur ai e ka shpëtuar nga atentati sepse personat që kanë ardhur nga jugu i Shqipërisë e kanë parë që Martinaj po lëvizte me mjete të blinduara dhe me njerëz me reputacion në Kosovë”, tha ai.

 

Të fundit