Flash News

E-TJERA

Hoxha: ‘Xhuxhi’ është “peshk i madh”, di shumë për ata lart

Hoxha: ‘Xhuxhi’ është “peshk i madh”, di

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar pas urdhër-arrestit nga SPAK për ish kreun e bashkisë së Durrësit, Vangjush Dakon.

Në rrjetet sociale, ai shkruan se e kishte paralajmëruar “xhuxhin”, por ai nuk ë dëgjoi.

Hoxha shprehet se Dako është “peshk i madh” dhe se di shumë për “ata lart”, e për këtë duhet të mbahet mirë.

“’Xhuxhi’ di shumë gjera për ATA lart. Nuk është “peshk i vogël”, prandaj mbajeni mirë… Nëse pendohet, do bëjë atë që nuk po e bëjmë dot me zgjedhje, rotacionin politik në qeverisjen e vendit”, shkruan Hoxha.

Më herët, ai shkroi se edhe ‘çunat e Dubait’ janë të shqetësuar.

“Më mori në telefon dje një nga ata të Dubait…

Çfarë ndodh- më tha- nëse pendohet Vangjush Dako??!!

Ik more shejtan- i thashë.

Larg qoftë!!!!

Po bëri vaki kjo gjë, rrëzohen 6 qeveri në Amerikën Latine, ndërrohen bosët e Ndragetes në jug të Italisë dhe shpërthen Lufta e Tretë Botërore mes Sukthit, Spitallës dhe Xhafzotajt,” shkruan gazetari.

Të fundit