Flash News

E-TJERA

Ndërron jetë emigranti shqiptari në qendrën e azilkërkuesve në Britani

Ndërron jetë emigranti shqiptari  në qendrën e

Një 37-vjeçar shqiptar i cili ndodhej ne koma pasi tentoi te vriste veten ndërroi jete te premten ne Britani. Mediat e huaja raportojnë se emigranti kishte shkuar ilegalisht atje dhe e kreu aktin ekstrem ne qendrën e azilkërkuesve pasi ndaj tij kishte një urdhër dëbimi.

Mediat ndërkombëtare raportojnë se 37-vjeçari ndodhej ne koma prej gati një jave.

Emigranti shqiptar, me origjine nga Librazhdi i cili kishte shkuar në Mbretërinë e Bashkuar ilegalisht muaj më pare e kreu aktin ekstrem në qendrën e mbajtjes së azil kërkuesve në Brook House, pasi u ndalua me qëllim dëbimin në atdhe.

Të fundit