Flash News

E-TJERA

Humb jetën në një kantier ndërtimi shqiptari në Itali

Humb jetën në një kantier ndërtimi shqiptari në Itali

Një shqiptar 58 vjeç, ka humbur jetën si pasojë e një aksident të rëndë në një kantier ndërtimi, në orët e para të ditës në djeshme në Besurica në Italisë.

Siç bëjnë me dije mediet fqinje, në një zonë ku po zhvilloheshin gërmime është shembur një pjesë dheu.

Pavarësisht ndërhyrjes së menjëhershme të ambulancës dhe zjarrfikësve, shqiptari ndërroi jetë në vendin e ngjarjes.

Dinamika e saktë e aksidentit nuk është ende e qartë për momentin.

Të fundit