Flash News

E-TJERA

Humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me pemën, humb jetën në Itali 35-vjeçari shqiptar

Humbi kontrollin e makinës dhe u përplas me pemën, humb

Tragjedi në Vecchia Aurelia në Donoratico, në komunën Castagneto Carducci në Itali.

Mediat vendase raportojnë se një 35-vjeçar me origjinë shqiptare humbi jetën pasi makina e tij u përplas me një pemë kurse  vëllai i tij i vogël, mbeti i plagosur rëndë.

Sipas informacioneve të para, drejtuesi i mjetit humbi kontrollin e makinës në zonën e Pianali, pranë pronës Argentiera dhe më pas përfundoi duke u përplasur me një nga pemët në anë të rrugës.

Përplasja ka qenë e fortë, pasi të dy personat kanë dalë nga makina me të cilën udhëtonin. Për 35-vjeçarin që drejtonte makinën, fatkeqësisht nuk mund të bëhej asgjë, pavarësisht përpjekjeve të personelit shëndetësor për t'i shpëtuar jetën.

Të fundit