Flash News

E-TJERA

I dënuar për trafik d*oge, ekstradohet nga Greqia në Shqipëri 48-vjeçari

I dënuar për trafik d*oge, ekstradohet nga Greqia në

Surja Sinani 48-vjeçar është ekstraduar nga Greqia në Shqipëri, pasi është dënuar nga gjykata e Gjirokastrës me 6 vjet burg pasi në 2014 transportonte rreth 837 kg kanabis.

Njoftimi: 

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve ekzekutuan vendimin penal të datës 05.04.2016, të Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridikionit të Përgjithshëm Gjirokastër, për shtetasin e shpallur në kërkim ndërkombëtar Surja Sinani, 48 vjeç, i lindur në Gjirokastër, i cili u ekstradua ditën e djeshme, nga Greqia në Shqipëri.

Në vitin 2014, shtetasi Surja Sinani, në bashkëpunim me shtetas të tjerë, transportonte rreth 700 pako me cannabis sativa, me peshë totale rreth 837 kilogramë.

48-vjeçari iu dorëzua Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve, me qëllim kryerjen e veprimeve të mëtejshme.

Të fundit