Flash News

E-TJERA

I dha vulën PD-së/ Drejtësia e re shkarkon nga detyra gjyqtarin Agron Zhukri

I dha vulën PD-së/ Drejtësia e re shkarkon nga detyra gjyqtarin

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar sot nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Agron Zhukri.

Zhukri është gjyqtari i cili njohur Sali Berishën si kryetar të Partisë Demokratike dhe të gjitha forumet e saj.

Asokohe, Zhukri u vendos nën sulme të njëpasnjëshme.

Sipas KPK-së, Zhukri nuk justifikonte pasurinë që zotëronte.

Të fundit