Flash News

E-TJERA

I ftohti ‘mbërthen’ vendin, temperaturat minimale sot deri në -15 gradë celsius

I ftohti ‘mbërthen’ vendin, temperaturat minimale sot deri

Moti me temperaturat e ulëta ka ‘pushtuar’ të gjithë vendin, shoqëruar me reshjet e borës në disa zona, kryesisht në Verilindje, Lindje Juglindje të territorit.

Sipas IGJEUM, reshjet e dëborës të pasuara me uljen e ndjeshme të temperaturave dhe ngricat mund të krijojnë probleme të ndryshme dhe vështirësi në transportin rrugor.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: -3 / 6 °C

në vendet e ulëta: -6 / 2 °C

në vendet malore: -15 / 1 °C

 

Të fundit