Flash News

E-TJERA

I gjetën mina me telekomandë, një i arrestuar në Vlorë

I gjetën mina me telekomandë, një i arrestuar në Vlorë

Një person është  arrestuar në lagjen nr. 10 në Vlorë, pasi dyshohet se i kanë gjetur mina me telekomandë dhe armë.

Identiteti i tij nuk dihet ende. I arrestuari është shoqëruar në ambientet e komisariatit. Armët janë gjetur në një dyqan në këtë, ndërsa aksioni vazhdon.

Mes armëve të gjetura ka automatik Ak-47 dhe pistoleta. Mes provave të sekuestruara janë targa mjetesh, granata dhe eksploziv.

Armatimi i sekuestruar do t’i nënshtrohet ekspertizës për të zbuluar nëse janë përdorur në ngjarje kriminale në qytetin bregdetar.

Të fundit