Flash News

E-TJERA

Sulmi ndaj TCH, dy të shoqëruar nga Policia e Vlorës, mes tyre ish-dhëndri i Pal Kolës

Sulmi ndaj TCH, dy të shoqëruar nga Policia e Vlorës, mes tyre

Policia e Shtetit e fokusoi kontrolin e saj në kuadër të sulmit me kallashnikov ndaj Top Channel, edhe në qytetin e Vlorës. Kjo sepse dyshohej që autorët e ngjarjes së rëndë, të ishin parë në autostradë duke lëvizur me një mjet.

Mësohet se janë shoqëruar dy persona nga Policia e Vlorës të cilët janë nisur drejt Tiranës për t’u pyetur lidhur me ngjarjen. Një prej tyre është edhe Roberto Papçi, ish-dhëndri i rojes që mbeti i vrarë nga të shënat.

Të dy personat janë ndaluar rreth orës 03:00 të mëngjesit. Ppaçiu ishte ndarë para dy vitesh nga vajza e Pal Kolës dhe mësohet se kanë pasur konflikte për kujdestarinë e fëmijës.

Pal Kola mbeti i vrarë nga të shtënat e kallashnikovit në drejtim të godinës së Top Channel. Autorët qëlluan me breshëri kallashnikovi në drejtim të godinës dhe fasadës së dytë të televizionit. Vetëm tre minuta para sulmit ishte larguar furgoni i fundit me gazeratët e televizionit.

Policia gjeti një mjet tip “Range Rover” të djegur në Golem të Kavajës me dy kallashnikovë brenda. Mjeti me të cilin dyshohet se autorët kanë kryer sulmin, rezultonte i vjedhur në qytetin e Shkodrës.

Të fundit