Flash News

E-TJERA

Sulmi ndaj TCH, eksperti: Godina u vëzhgua për dy javë nga disa persona

Sulmi ndaj TCH, eksperti: Godina u vëzhgua për dy javë nga disa

Eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço ka dhënë detaje lidhur me hetimet për sulmin ndaj godinës së Top Channel këtë të hënë.

I ftuar në “Top Talk”, ai deklaroi se godina e televizionit është vëzhguar për dy javë, përpara se të kryhej sulmi, pasi sipas tij ka patur një plan të mirëfilltë.

“Kanë një tjetër nëngrup të tyrin që bën rikonicjon. Për shembull godina e Top Channel, me aq sa shikoja unë e atë që analizonim, duhet të jetë marrë nën vëzhgim për dy javë nga persona të caktuar për të parë sa roje janë. Është bërë një plan i mirëfilltë.

Këta janë gati në çdo moment, presin vetëm një porosi dhe sa është çmimi i saj. Paguhet me këste ose jo, varet si e vendosin, janë aktivë. Këta mund të paguhen qoftë për një individ, qoftë për një institucion provat, por edhe nesër për një institucion shtetëror”, tha eksperti.

  

Të fundit