Flash News

E-TJERA

Gazetarja: Për sulmin ndaj TCH janë derdhur shumë lekë

Gazetarja: Për sulmin ndaj TCH janë derdhur shumë lekë

Gazetarja e Top Channel, Anila Hoxha, ka thënë se sulmi ndaj televizionit që i kushtoi jetën Pal Kolës, rojes së sigurisë, ka qenë i mirëmenduar ku janë hedhur shumë lekë.

E ftuar në emisionin e mëngjesit “Ëake Up”, Hoxha u shpreh se autorët që kanë kryer sulmin janë treguar mjaft të kujdesshëm, Sipas gazetares kjo është një ngjarje që autoritetet duhet t’i japing një emër autorësisë.

“E gjitha kjo, duhet thënë e pjesa tjetër pastaj që ecën njëkohësisht me pritshmërinë ndaj institucioneve, në radhë të parë ndaj policisë, absolutisht edhe ndaj prokurorisë së Tiranës edhe kujtdo agjencie e cila duhet t’i vendosë një emër autorësisë. Është shumë e qartë që është një ngjarje shumë e organizuar.

Mënyra se si flet qartë, është shumë e kuptueshme. Pra ka një plan të organizuar dhe këtë nuk e bën askush për një motiv të dobët. Është djegur një Range Rover, ne e dimë ka patur ngjarje mafioze të kalibrit të lartë ende të pazbardhura ndër vite ku janë përdorur mjete ose motor, pra është një ngjarje ku janë hedhur shumë lekë për ta kryer. Është djegur një Range Rover, nuk i ka kushtuar asnjë gjë, autorët, mënyra se si kanë qarkulluar, të kujdesshëm”, tha Hoxha.

Të fundit