Flash News

E-TJERA

Sulmi ndaj TCH ku humbi jetën roja/ Qendra Evropiane për Lirinë e Shtypit dhe Medias: Jemi të shokuar!

Sulmi ndaj TCH ku humbi jetën roja/ Qendra Evropiane për Lirinë e

 Qendra Evropiane për Lirinë e Shtypit dhe Medias ka reaguar për ngjarjen që tronditi Tiranën në orët e para të mëngjesit të kësaj të hëne.

Roja i sigurisë, Pal Kola, i televizionit “Top Channel” mbeti i vrarë si pasojë e një sulmi me armë ndaj këtij televizioni.

“Jemi të shokuar kur mësuam se ka pasur një sulm me armë zjarri në ambientet e Top Channel në #Shqipëri, ku u vra një roje sigurie në objekt.

 Ne i shprehim ngushëllimet tona familjes dhe u bëjmë thirrje autoriteteve shqiptare të kryejnë hetime të pavarura dhe profesionale.”, thuhet në njoftim.

Të fundit