Flash News

E-TJERA

I nxehti afrikan, sot moti me temperatura ekstreme

I nxehti afrikan, sot moti me temperatura ekstreme

Moti i kthjellët pritet të mbizotërojë në pjesën më të madhe të vendit e vranësira të pakta kalimtare në orët e mesditës përgjatë relieveve malore. Era parashikohet të jetë nga veriperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 6 m/sek, e cila hera-herës në bregdet dhe lugina fiton shpejtësi deri në 10m/sek, duke bërë që valëzimi në dete të ishte i forcës 1-2 ballë.

në zonat e ulëta 21 deri 40°C

në zonat bregdetare 22 deri 37°C

 

Të fundit