Flash News

E-TJERA

I vodhi para pacientit, Urdhëri i Infermierit i bllokon lejen e ushtrimit të detyrës Ronida Hysës

I vodhi para pacientit, Urdhëri i Infermierit i bllokon lejen e ushtrimit
Foto Ilustruese

Infermierja e spitalit Infektiv, Ronida Hysa u arrestua një ditë më parë, pasi i vodhi para një pacienti të shtruar me Covid-19.

Ditën e sotme, Urdhri i Infermierëve ka njoftuar bllokimin e lejes së ushtrimit të profesionit, deri në vendimin përfundimtar të gjykatës të infermieres.

Urdhri i Infermierit ka përcjellë indinjatën dhe keqardhjen për sjelljen e patolerueshme, siç e quan ai, të infermieres .

Ditari politik

Të fundit