Flash News

E-TJERA

Incident në fabrikën koreane në Fier, asfiksohen disa punonjës nga rrjedhja e lëndëve kimike

Incident në fabrikën koreane në Fier, asfiksohen disa

Një incident është shënuar mbrëmjen e sotme në një fabrikë koreane në Fier.

Dyshohet se disa punonjës kanë mbetur të asfiksuar gjatë kohës që punonin, për shkak të rrjedhjes së lëndëve kimike.

Paraprakisht, në fabrikë kanë mbërritur tre autoambulanca dhe mjete të policisë.

Raportohet se kjo kompani operon në sektorin e pajisjeve elektrike për automjetet, aktivitet që e ushtron prej 5 vitesh.

Ende nuk ka reagim zyrtar lidhur me ngjarjen.

Të fundit