Flash News

E-TJERA

“Injorant, mos më trash mua zërin këtu”, përplasje mes zv.ministrit dhe ekspertit të ekonomisë

“Injorant, mos më trash mua zërin këtu”,

Është shoqëruar me përplasje debati mes zv.ministrit të Infrastrukturës, Artan Shkreli dhe ekspertit të ekonomisë, Pano Sokos në diskutimin për rindërtimin.

Debati nisi kur Soko tha me ironi në ‘Open’, që zonja e familjes Përgega të futet në burg se po ndërtonte pa leje.

Pjesë nga debati:

Soko: Ju thoni e ka ndërtuar pa leje. Shko merre fute në burg se po ndërton pa leje. Në burg ta fusësh si jo, se po na shkatërron perandorinë. Kur doni ju e respektoni procedurën, kur nuk ju intereson i shkelni procedurat.

Shkreli: Po shkeli ligjin po, ti thua të ndërtojë pa leje ajo..

Soko: Ore ti të kërkosh falje 1 mijë herë ore mos më trash mua zërin këtu.

Shkreli: Ajo të thotë faleminderit se ka marrë lekë nga shteti.

Soko: Ja dhe nga xhepi ti?

Shkreli: Injorant, ia dha shteti.

Soko: Kujt i thua injorant more….

Shkreli: Po këtu po flet si injorant, ose do që t’ia ngritësh nervat panelit.

Soko: Kush është paneli more, ti?

  

Ditari politik

Të fundit