Flash News

E-TJERA

Ish-drejtori i policisë: Dy ministra aktualë kanë lidhje me grupet kriminale

Ish-drejtori i policisë: Dy ministra aktualë kanë lidhje me

Ish-drejtori i policisë, Shemsi Prençi deklaron se dy ish-drejtorë të përgjithshëm të policisë janë të implikuar në ‘’SKY’’ dhe ‘’Encrochat’’ me grupet kriminale. 

I ftuar në Ora News, Prençi  tha po ashtu se edhe dy ministra aktualë të qeverisë, kanë miq të ngushtë  personazhe të botës së krimit. 

PrençiSipas meje një ish drejtor i përgjitshëm i policisë i sigurt, njërin e kam me dyshim.

Akoma nuk e kam marrë informacionin e besueshëm.

Por mua më rezultojnë dy ish drejtora të përgjithshëm policie të implikuar në ‘’SKY’’ dhe ‘’Encrochat’’ me grupet më të rrezikshme kriminale.

Dy ministra aktualë, të rëndësishëm të kabinetit qeveritar, njëri dy personazhe të botës së krimit i ka miq shtëpie.

Kontribut maksimal për ti ndihmuar.

Tjetri gjithë grupet në lidhje.

Mos me thënë qendra e menazhimit të sallës operative të grupeve kriminale.

Koha do ta vërtetojë.

Rrugëtime jashtë shtetit me kokat e bandës, ministrant dhe gratë e ministrave me gratë e kriminelëve.

Të fundit