Flash News

E-TJERA

Ish-gjykatësi nxjerr foton: U kërcënova me automatik, Veliu dhe Xhafaj nuk e regjistruan procedimin

Ish-gjykatësi nxjerr foton: U kërcënova me automatik, Veliu dhe

Ish-gjykatësi Alaudin Malaj tregoi dje në studion e “Top Story” se jë person e ka kërcënuar dikur me automatik në banesën e tij.

Malaj tha se drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu dhe ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj, asokohe nuk e ndoqën si çështje. Ndërsa prokurori që e pushoi çështjen kaloi edhe vettingun.

Referuar reformës në drejtësi dhe shembullit të tij, Mala tha se vettingu ka arritur kulmin e çdo gjëje.

“Ky personi që shikoni ju këtu është në dy të natës poshtë shtëpisë sime me automatik në dorë dhe mbuluar me batanije. Që kishte ardhur poshtë shtëpisë sime në 2 të natës dhe dy herë që e kisha kallëzuar dhe më kishte bërë prite. Ardi Veliu dhe Fatmir Xhafaj jo vetëm që nuk e ndoqën por nuk e regjistruan procedimin. Prokurori që e pushoi këtë çështje kaloi edhe Vetingun, reforma ka arritur në kulmin e çdo gjëje. Në kontaktin e parë me amerikanët me ambasadorin Donald Lu i thashë që nuk mund ta kryesh Vettingun me Fatmir Xhafajn se i vëllai i tij është dënua me narkotikë. Ai filloi mori masa ndaj të gjithë. Xhafaj është subjekt i OFL pse s’i çojnë një shkresë?”, shtoi ai.

Ish-gjykatësi nxjerr foton: U kërcënova me automatik, Veliu dhe

Të fundit