Flash News

E-TJERA

Ishin nisur për festime nga Gostivari, aksidentohet autobusi me nxënës

Ishin nisur për festime nga Gostivari, aksidentohet autobusi me

Një autobus me targa të Gostivarit, i cili transportonte nxënës shqiptarë nga Maqedonia e Veriut, është përfshirë në një aksident. Nxënësit kishin ardhur për festimet e 28-29 Nëntorit në Vlorë e në Tiranë.

Një mjet është përplasur me autobusin në vendin e quajtur “Kthesat e Murrashit”, pak kilometra në dalje të qytetit të Librazhdit.

Sipas informacioneve paraprake raportohet vetëm për dëme materiale dhe fatmirësisht nuk ka asnjë nxënës të lënduar.

Ende nuk janë të qarta rrethanat e aksidentit, por paraprakisht dyshohet se moti me reshje të dendura dhe mjegull mund të ketë qenë një ndër shkaqet që ka shkaktuar aksidentin.

Të fundit