Flash News

E-TJERA

Ishte lëshuar në hapësirë, mbetjet e raketës kineze bien në Shqipëri

Ishte lëshuar në hapësirë, mbetjet e raketës kineze

Mbetjet e një rakete kineze, e cila ka dalë jashtë kontrollit në atmosferën e Tokës pasditen e 21 janarit, thuhet se kanë rënë pranë Shqipërisë dhe Greqisë.

Kështu shkruan “Meteoweb”, ndërsa bën me dije se raketa ishte lëshuar në hapësirë në vitin 2014.

“Mbetjet e raketës kineze CZ-2C-Y35, e lëshuar në orbitë në vitin 2014, dolën jashtë kontrollit në atmosferën e Tokës pasditen e së shtunës në orën 16:12, duke u përplasur mbi Libinë veriore dhe iu drejtuan Greqisë perëndimore dhe Shqipërisë.

Të fundit