Flash News

E-TJERA

Ishte nisur drejt Turqisë, anija përplaset me një shkëmb në Ksamil

Ishte nisur drejt Turqisë, anija përplaset me një shkëmb

Një anije e cila ishte nisur drejt Turqisë është përplasur me një masiv shkëmbor në Ksamil.

Dyshohet se pas një defekti në manovër dhe mos funksionim të sistemit të drejtimit së anijes “Bergfjord” e cila transportonte skrap, u përplas me një masiv shkëmbor.

Gjatë komunikimeve, ekuipazhi nuk ka paraqitur probleme. Eshtë bërë menjëherë nga ana e ekuipazhit vlerësimi i situatës dhe është vënë në mbikëqyrje pjesa e çarë. Anija është akostuar pa probleme.

Të fundit