Flash News

E-TJERA

Itali/ I riu shqiptar godet me thikë ish-të dashurën greke, mediat: Donte të më infektonte me HIV

Itali/ I riu shqiptar godet me thikë ish-të dashurën greke,

Një i ri shqiptar është arrestuar pasi akuzohet se ka qëlluar me thikë disa herë ndaj ish të dashurës me origjinë greke në Itali.

Sipas mediave vendase, Jetmir Kurtsmajlaj, 27-vjeç goditi studenten me të cilën kishte patur për disa muaj një lidhje , por motivi nuk është shumë i qartë.

Para prokurorit, i riu tha mes lotësh se nuk kishte qëllim për ta vrarë, por vetëm ta trembte.  Para magjistratit, ai foli për një komplot të pretenduar nga një mik dhe vajza për ta infektuar atë me HIV, për të cilin nuk ka asnjë gjurmë nga raportet e para të karabinierëve.

Unë doja ta dënoja atë, absolutisht mik ka asnjë xhelozi ndaj", specifikoi ai.

 Gjendja e vajzës njëzet vjeçare, është përmirësuar por mbetet serioze  në spitalin Mauriziano të Torinos, ku i është nënshtruar një sërë operacionesh. 

Vajza u qëllua me thikë natën e së dielës në gjoks, bark dhe në qafë.

Ditari politik

Të fundit