Flash News

E-TJERA

Itali/ Makina del nga rruga, humb jetën 19-vjeçari shqiptar

Itali/ Makina del nga rruga, humb jetën 19-vjeçari shqiptar

Një aksident automobilistik me pasojë vdekje ka ndodhur në Rimini të Italisë pasditen e së martës, ku një 19-vjeçar shqiptar ka humbur jetën.

Mediat vendase bëjnë me dije se 19-vjeçari, Matteo Skënderi, i cili drejtonte një automjet tip “Opel Corsa”, ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në pjesën ku punonin disa punonjës të rrugës.

Si pasojë e plagëve të marra i riu shqiptar ka humbur jetën në vendin e ngjarjes, ndërsa tre të plagosurit e tjerë ndodhen nën kujdesin e mjekëve në spital.

Ndërkohë, forcat policore po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe shkaqet e aksidentit.

Ditari politik

Të fundit