Flash News

E-TJERA

Itali-Shqipëri, bastet i japin pak shanse kuqezinjve

Itali-Shqipëri, bastet i japin pak shanse kuqezinjve

Edhe pse duhet ende 3 ditë nga takimi Itali-Shqipëri, kompanitë e basteve kanë publikuar kuotat e tyre.

Normalisht italianët janë favoritë dhe fitorja e tyre ka një koeficient 1.40. Ndërkohë, suksesi i kuqezinjve kuotohet 8.50, ndërsa barazimi 4.50.

Sa i përket vlerës totale të kombëtares italiane sipas “Transfermarkt”, ajo arrin në 705 milionë euro.

Itali-Shqipëri, bastet i japin pak shanse kuqezinjve

Për ta krahasuar me vlerën e Kombëtares kuqezi, padyshim që diferencat janë të dukshme, me ekipin kuqezi që vlen 111 mln euro.

 

Të fundit