Flash News

E-TJERA

Ja notat e Kombëtares për ndeshjen me Ishujt Faroe! Kush renditet i fundit

Ja notat e Kombëtares për ndeshjen me Ishujt Faroe! Kush renditet i

Shqipëria nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 ndaj Ishujve Faroe, në ndeshjen përmbyllëse të kualifikueseve të Europianit.

Edhe pritshmëritë ishin të larta për një triumf të mundshëm, por kuqezinjtë e Silvinjos, prodhuan shumë pak raste të rrezikshme në portën kundërshtare. 

Në fund të ndeshjes, sipas faqes së specializuar të statistikave “Sofa Score”, lojtari me notën më të lartë renditet kapiteni Berat Gjimshiti, i cili është vlerësuar me 7.5, teksa pas tij vijnë menjëherë, Balliu, Ismajli dhe Asllani. 

Për sa i përket lojtarëve më pak të vlerësuar, gjithmonë sipas “Sofa Score”, ata janë Daku, Muçi dhe Muçolli.

Ja notat e Kombëtares për ndeshjen me Ishujt Faroe! Kush renditet i

Të fundit