Flash News

E-TJERA

Ju gjet laborator droge në shtëpi, arrestohet 19-vjeçari shqiptar në Itali

Ju gjet laborator droge në shtëpi, arrestohet 19-vjeçari

Policia italiane ka arrestuar 19-vjeçar shqiptar pasi gjatë kontrollit në banesën e tij u gjet një laborator droge për prerjen dhe paketimin e kokainës, si dhe 400 gramë kokainë të ndarë në tre mbështjellës të mëdhenj, një peshore precize, lëndë prerëse të tipit manit dhe materiale të ndryshme të dobishme për paketimin e lëndës narkotike në doza.

Gjithashtu përveç këtyre u sekuestrua edhe kartëmonedha me vlerë 11.500 euro, që dyshohet se janë të ardhura të aktivitetit të trafikut të drogës.

Të fundit