Flash News

E-TJERA

Kamioni përplaset me automjetin në Kroaci, plagosen katër shqiptarë

Kamioni përplaset me automjetin në Kroaci, plagosen katër

Një aksident automobilistik është shënuar përgjatë rrugës Zagrebačka në qytetin Črnec Dugoselski në Kroaci.

Për pasojë, kanë mbetur gjashtë persona, mes tyre katër shqiptarë raportojnë mediat vendase.

Mësohet se një shqiptar, 22 vjeç, me qëndrim të përkohshëm në Republikën e Kroacisë, i cili drejtonte automjetin tip Volksëagen Caddy është përplasur me një kamion MAN me targa të Slavonskobrodit që drejtohej nga një boshnjak.

Për pasojë, kanë mbetur të plagosur rëndë të dy drejtuesit dhe katër pasagjerët e veturës, tre shtetas shqiptarë me vendbanim të përkohshëm në Republikën e Kroacisë, të moshës 41, 43 dhe 45 vjeç dhe një shtetas Nepalez, 26 vjeç.

Të lënduarve iu është ofruar ndihmë mjekësore në Qendrën Spitalore Klinike në Zagreb dhe në Spitalin Klinik të Dubravës.

 

Të fundit