Flash News

E-TJERA

Katar 2022/ Anglia dhe SHBA ndahen me barazim, grupi mbetet i hapur

Katar 2022/ Anglia dhe SHBA ndahen me barazim, grupi mbetet i hapur

Anglia dhe SHBA-të kanë barazuara me rezultat 0-0 në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve.

Anglia pati një lojë më dominuese në këtë turne kur mposhti Iranin 6-2. Amerikanët dolën në formë të shkëlqyeshme kundër Uellsit dhe kaluan në epërsi 1-0, por u larguan me një barazim 1-1 në pjesën e dytë të lojës.

Anglia deri tani ka marrë  4 pikë, ndërsa SHBA-të kanë dy pikë.

Në ndeshjet e fundit në grupin B, Anglia luan me Uellsin dhe Irani me SHBA-në, teksa shanset për kualifikim janë të hapura.

Të fundit