Flash News

E-TJERA

Katar 2022/ Australia rrit shanset për kualifikim me fitoren 1-0 ndaj Tunizisë

Katar 2022/ Australia rrit shanset për kualifikim me fitoren 1-0 ndaj

Skuadra australiane ka mposhtur Tunizinë 1-0 në ndeshjen e tyre të dytë të Kupës së Botës në Katar, me një gol të shënuar nga Mitchell në fillim të pjesës së parë.

Rezultati në stadiumin Al Janoub të shtunën i mban gjallë shpresat e Australisë për kualifikim dhe i sheh ata të ngjiten në vendin e dytë në Grupin D.

Tunizia tani është pa fitore në dy ndeshjet e para dhe është në fund të grupit.

 

Të fundit