Flash News

E-TJERA

Katar 2022/ Ndryshon orari i përballjes së skuadrave

Katar 2022/ Ndryshon orari i përballjes së skuadrave

Raundi i dytë i fazës në grupe në Katar 2022 sjell ndryshime për adhuruesit e futbollit.

Sot katër sfidat e grupit A dhe B do të luhen në një orar tjetër. Ndryshe nga herët e tjera, ku katër sfidat transemtoheshin në orare të ndryshme, duke filluar nga turi i tretë i fazës së grupeve deri në fund të Botërorit do të luhen në dy orare.

Ndryshimi i orarit pasohet nga faza e eliminimit e cila fillon të shtunën.

Në orën 16:00 sot do të luajnë  në fushë Ekuador-Senegal dhe Holandë-Katar. Ndërsa në orën 20:00 do të jetë përballja e fortë Iran-SHBA dhe Wales-Angli.

Deri më tani ndeshjet transmetoheshin në katër orare të ndryshme: 11:00, 14:00, 17:00 dhe 20:00.

Të fundit