Flash News

E-TJERA

Katar 2022, Zvicra e ‘shqiptarëve’ fundos Serbinë, fiton me rezultatin 3 me 2

Katar 2022, Zvicra e ‘shqiptarëve’ fundos Serbinë, fiton

Zvicra ka mposhtur Serbinë me rezultatin 3-2 duke kaluar në fazën 1/16, ku do të përballet me Portugalinë në kampionatin botëror Katar 2022.

Zvicra fitoi këtë mbrëmje me tre golat e shënuar nga Shaqiri, Embolo dhe Freuler, ndërsa ndeshja ka dhuruar mjaft emocione për shqiptarët.

Ndërkohë, Serbia shënoi dy gola me Mitrovic dhe Vlahovic në pjesën e parë.

 

 

Të fundit