Flash News

E-TJERA

Këmbimi valutor 15 Qershor/ Me sa blihen e shiten monedhat e huaja ditën e sotme

Këmbimi valutor 15 Qershor/ Me sa blihen e shiten monedhat e huaja

Në tregun e këmbimit valutor, ditën e sotme (e shtunë, 15 Qershor), një dollar amerikan do blihet me 93.1 lekë dhe do shitet me 94.1 lekë. Euro sot në tregun shqiptar të këmbimit valutor do blihet me 99.8 lekë dhe do shitet me 100.6 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do blihet me 104 lekë dhe do shitet me 105 lekë. Ndërsa paundi britanik do blihet me 118 lekë dhe do shitet me 119 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për monedhat e huaja:

Të fundit