Flash News

E-TJERA

Këmbimi valutor, me sa blihen e shiten valutat e huaja sot

 

Këmbimi valutor, me sa blihen e shiten valutat e huaja sot

Në tregun e këmbimit valutor vendas, sot një dollar amerikan blihet me 95.5 lekë dhe shitet me 96.4 lekë.

Ndërkohë monedha evropiane euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet me 104.1 lekë.

Franga zvicerane blihet me 108.1 lekë dhe shitet me 109.1 lekë.

Ndërsa Paundi britanik blihet me 120.7 lekë dhe shitet me 121.7 lekë.

Të fundit