Flash News

E-TJERA

Kërcënoi me armë zjarri kushëririn, në pranga 41-vjeçari

Kërcënoi me armë zjarri kushëririn, në pranga

Policia e Kurbinit ka arrestuar një 41-vjeçar pasi kërcënoi me armë zjarri kushëririn e tij.

Në pranga ka rënë shtetasi me inicialet G.Ll., i cili në momentin e konfliktit është larguar nga vendngjarja, por pas disa orësh ndjekje është arrestuar.

Nga burimet policore, thuhet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Dilbnisht ditën e djeshme.

Njoftimi i policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kurbin kapën dhe arrestuan shtetasin G. Ll., 41 vjeç, banues në fshatin Dilbnisht, Kurbin, pasi pasditen e datës 23.11.2020, në fshatin Dilbnisht, Kurbin, pas një konflikti për motive të dobëta, ka kanosur me armë zjarri kushëririn e tij, shtetasin Gj. Ll., dhe është larguar me shpejtësi nga vendngjarja.

Shërbimet e Policisë Kurbin, me të marrë njoftimin, kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë vijuar me krehjen e zonës. Pas disa orësh ndjekjeje dhe falë bashkëpunimit me familjarët, shërbimet kanë bërë të mundur arrestimin e shtetasit G. Ll., si dhe gjetjen e sekuestrimin e armës tip pistoletë të cilën e kishte hedhur në malin e fshatit.

Ditari politik

Të fundit