E-TJERA

Kërkohet nga drejtësia italiane, arrestohet “i forti” i Shkodrës

Kërkohet nga drejtësia italiane, arrestohet “i forti” i

Është vënë në pranga Bledar Cafi 41-vjeç, i njohur ndryshe si “i forti” i Shkodrës.

Arrestimi i Cafit është kryer me qëllim ekstradimin në Itali, pasi akuzohet për pjesëmarrje në organizata kriminale dhe trafikim narkotikësh.

Disa vite më parë 41-vjeçari u arrestua në Francë dhe u ekstradua në Shqipëri, ndërsa vitin që shkoi Cafit dhe vëllait të tij, Gëzim Cafi, i është dërguar formulari për deklarimin e pasurisë nga OFL lidhur me bizneset që kanë në Shkodër. 

Ditari politik

Të fundit