Flash News

E-TJERA

Kërkoi heqjen e masës së sigurisë, shtyhet seanca ndaj Berishës

Kërkoi heqjen e masës së sigurisë, shtyhet seanca ndaj

Shtyhet seanca gjyqësore në Gjykatën e Posaçme ku do të shqyrtohej kërkesa e kreut të PD, Sali Berisha për heqjen të masës së sigurisë. 

Shkaku i shtyrjes është bërë mungesa e gjyqtares Irena Gjoka, pasi mësohet se ishte pjesë e një tjetër trupi gjykues dhe në të njëjtën kohë përfundoi edhe orari zyrtar.  

Kujtojmë se Berisha ndodhet në arrest shtëpie që prej datës 30 dhjetor të 2023, pasi akuzohet si i përfshirë në aferën "Partizani". 

Të fundit