Flash News

E-TJERA

Kjo është skuadra e parë që eliminohet nga Kupa e Botës

Kjo është skuadra e parë që eliminohet nga Kupa e Botës

Endrra e Katarit për Kupën e Botës mbaroi shumë shpejt.

Pasi humbën 3-1 ndaj Senegalit më herët gjatë ditës, fati i tyre u vulos kur Holanda barazoi me Ekuadorin - që do të thotë se edhe me një fitore kundër holandezëve në ndeshjen e fundit, Katari është jashtë Kupës së Botës.

Tifozët e Katarit u zhgënjyen me një performancë të dobët nga një ekip që ka 12 vjet në përgatitje dhe ka ardhur në turne si kampione aziatike.

Afrika e Jugut është i vetmi vend tjetër pritës që u eliminua në fazën e grupeve të Kupës së Botës, por ata u eliminuan vetëm në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në vitin 2010.

Të fundit