Flash News

E-TJERA

K*kaina në Portin e Durrësit/ Kush janë dy kushërinjtë e arrestuar, njëri foto me Bashën

K*kaina në Portin e Durrësit/ Kush janë dy kushërinjtë

Shtatë pako me kokainë, me peshë 7.3 kg u gjetën të fshehura në një furgon mallrash, e cila merret me transportimin e pakove për emigrantët në itinerarin Shqipëri - Itali - Angli në Portin e Durrësit. 

Kokaina ishte paketuar në qese vakumi për të mos u nuhatur nga qentë anti-drogë.

Sakaq, në operacion u arrestuan dy persona Arjan Doçi dhe Mentor Çuni, djem tezesh, shoferi dhe pronari i furgonit. 

K*kaina në Portin e Durrësit/ Kush janë dy kushërinjtë

Kompania në fjalë rezulton e regjistruar në Angli dhe për këtë është kërkuar bashkëpunimi me homologët atje. Operacioni i ndërmarrë nga policia kufitare e portit të Durrësit, në bashkëpunim me DVP Durrës, Departamentin e Policisë Kriminale dhe autoritetet doganore të portit u kodua “Pakot”.  

 

Të fundit