Flash News

E-TJERA

Kombëtarja Shqiptare mëson kundërshtarin për miqësoren e katërt para Euro 2024

Kombëtarja Shqiptare mëson kundërshtarin për miqësoren

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka mësuar rivalin e katërt në ndeshjen miqësore para Euro 2024.

Më 7 qershor në Graz të Austrisë, ora 20:45 kuqezinjtë do përballen me Azerbajxhanin.

Kujtojmë se ekipi i drejtuar nga Sylvinho ka siguruar dy miqësore në mars. Më 22 të këtij muaji gjejmë në Parma ekipin e Kilit dhe tre ditë më vonë në Stockholm përballemi me Suedinë.

Në datën 4 qershor, vetëm dhjetë ditë nga nisja e Euro 2024 ekipi ynë do përballet me modestët e Lihtenshtajnit dhe tanimë në datën 7 qershor me Azerbajxhanin.

Në Euro 2024 kuqezinjtë u shortuan në grupin B me Spanjën, Italinë dhe Kroacinë. "Gjermani 2024" merr jetë më 14 qershor dhe finalja luhet më 14 korrik.

 

Të fundit