Flash News

E-TJERA

Komentatori kosovar injoron Serbinë, nuk përmend emrat e lojtarëve gjatë ndeshjes

Komentatori kosovar injoron Serbinë, nuk përmend emrat e

Sot Shqipëria shënon 110 vjet shtet i pavarur. Një gjest simbolik dhe njëkohësisht shumë i rëndësishëm ka ardhur nga Kosova.

Komentatori, Arben Berisha, i cili komentoi duelin mes Kamerunit dhe Serbisë nuk i përmendi emrat e lojtarëve serb. Edhe kur serbët shënuan gol, ai refuzoi t’i përmendte.

Sfida mes Serbisë dhe Kamerunit përfundoi 3-3. Ky gjest është mbështetur dhe lavdëruar në rrjetet sociale nga shqiptarët.

Kujtojmë se serbët provokuan shqiptarët pak ditë më parë, ku në dhomat e zhveshjes shpalosën hartën e Kosovës me flamurin e Serbisë.

 

Të fundit